מטאל גיר סוליד 4


מטאל גיר סוליד, היא אחת מסדרות המשחקים הנחשבות ביותר שיש היום. הסדרה התחילה לפני יותר מעשרים שנה ועדיין רצה בהצלחה גדולה.
מטאל גיר סוליד, היא אחת מסדרות המשחקים הנחשבות ביותר שיש היום. הסדרה התחילה לפני יותר מעשרים שנה ועדיין רצה בהצלחה גדולה.הסדרה, למי שלא מכיר, עוקבת אחרי חייל (לפחות הוא היה בתחילת הסדרה) בכוחות המיוחדים בשם, סוליד סנייק. הסדרה זכתה לפרסום בעיקר בשל שלושה מאפיינים: היא אחד ממשחקי ההתגנבות הראשונים בז'אנר ויש הטוענים גם הטובה בהם; יש למשחקים בסדרה עלילה מאוד מורכבת עם מסרים חברתיים עמוקים; בין קטעי המשחק משובצים סרטונים, דבר שהיה ראשוני בתחום.

נקמת סאדם

המשחק החדש מטאל גיר סוליד 4, שומר על המאפיינים של הסדרה, אך מוסיף ומשפר. העלילה של המשחק, כרגיל, מורכבת ומפותלת. העלילה מתרחשת בעתיד הקרוב, שנת 2014 ליתר דיוק. העתיד שהמשחק מצייר הוא ללא ספק עתיד דיסטופי. הגלובוס כולו נתון במלחמה. לא עוד אזורי לחימה הפזורים באופן אקראי, אלא מלחמת עולם. כוחות השוק החופשי התפוגגו לטובת כלכלת מלחמה, שבעצם מלבה את עצמה ויוצרת סוג של פרפטום מובילה, מכונה שמתחזקת את עצמה ודואגת שהקונפליקטים הצבאים לא ישככו. תאגידים שבבעולתם חילות שלמים של שכירי חרב, נלחמים אלו באלו, בלב הערים, וגורמים להרס רב של הסביבה האורבנית. החיילים, שכירי החרב, עברו שדרוג בעזרת ננו-טכנולוגיה, דבר שהופך אותם למכונות הרג הרבה יותר יעילות.

בהתרחשות המורבידית הזאת, מחזירים את סוליד סנייק, שיצא לגמלאות, לפעילות מבצעית, למשימה אחת אחרונה.

הוא נשלח לאחת הערים הערביות במזרח התיכון, שם הוא מגלה שאחיו, ליקוויד, עומד בראש צבא שכירי החרב הגדול בעולם. סנייק מבין שעליו להרוג את אחיו אחרי שהוא מבין שאחיו מנסה להחזיר את העולם לתקופה פרועה יותר חסרת טכנולוגיה.

אני חייב להודות ששיחקתי רק בשתי משחקי מטאל גיר סוליד וסיימתי רק אחד מהם. החוויה הראשונה שלי הייתה בPS2 עם "מטאל גיר סוליד: בני החירות", הגעתי לחצי וויתרתי. דבר ראשון הדבר שהכי הפריע לי במשחקיות היה זווית המצלמה, בכל הסדרה וגם בבני החירות המצלמה הייתה ממוקמת ב90 מעלות מעל סנייק, דבר שהגביל בצורה ניכרת את שדה הראיה שלך, דבר שיכול להווה בעיה רצינית במשחקי התגנבות. אני שמח להודיע שסוף, סוף מטאל גיר הוא משחק עם זווית גוף שלישי. גם המשחקיות עצמה, אם כי מלאת אופציות, הייתה נוחה להפליא.

הסיבה השנייה שעזבתי את המשחק הקודם היה באמת הסרטונים המייגעים. במשחק מטאל גיר סוליד 4, כמו בסדרה כולה, לא מפתיע לגלות קטעי וידאו ארוכים, לעיתים ארוכים כאורך הגלות, המשובצים בין קטעי הפעולה. הגיימרים, שמכירים את סדרת המשחקים, יודעים שיגיעו, ויש רבים שאפילו מצפים להם בכיליון עיניים. במשחק זה, בניגוד לקודמים, היוצרים בחברת Konami החליטו להקל עלינו, ומאפשרים לאלו שחפצים בכך, לדלג על סצנות הווידיאו.

במשחק הנ"ל אני חייב להודות שדווקא נהניתי הפעם מהסרטונים , הסיפור היה יותר טוב מהפרק הקודם, אבל גם הפעם היו הרבה מאוד רגעים מאוד ארוכים ומאוד סתמיים.

אבל האופציה להקפיץ קטעים, ואפילו בצורה חכמה, עזרו מאוד לעקוב מצד אחד ולא להשתעמם. כאשר מקפיצים קטע, הסרטון לא קופץ על כל הקטע אלה כל סרטון היה מחולק ל3 מקבצים שאתה יכול לדלג, ככה שאתה לא חייב להפסיד את כל הסיפור.

חידוש נוסף במשחק, הוא הנשקים. במשחקים הקודמים סנייק הוצנח בתחילת כל פרק, עם מינימום ציוד לחימה והיה עליו לאסוף אותו לאורך הדרך. במשחק החדש סנייק מגיע כבר מצויד בכל הציוד שהוא אסף לאורך הדרך. יתרה מזו לצוות שחקני הגיבוי של סנייק מצטרף סוחר נשק מסתורי בשם, דרבין, שאתה יכול ליצור איתו קשר רציף בכל נקודה במשחק ולקנות ממנו נשקים ותחמושת. בנוסף סנייק יכול גם לשדרג נשקים שברשותו באי בזורים שונים, מפנס ועד מטולי רימונים. ומהיכן הכסף לקנות את הציוד אתם שואלים? חוץ מהכנסה שלך בסוף כל פרק, על פעולות שונות, מהנקודה שאתה מכיר את דרבין (די מוקדם במשחק), כל נשק שאתה נתקל בו שכבר יש לך, באופן אוטומטי נמכר לדארבין.

אבל אליה וקוץ בה, דרבין יכול להקל בצורה ניכרת על השימוש בנשק, מה שיכול לעקר קצת את הצד התגנבותי של המשחק. אז אם אתה מעדיף לשחק משחק התגנבות, ההמלצה שלי היא פשוט לא להיכנס לחנות של דרבין ולא להתפתות לקנות ממנו ציוד וכדורים.

המשחק מלא בהפתעות חדשות במשחקיות וגם בסיפור, בסופו של דבר אני חושב שהוא אחד ממשחקי ההתגנבויות הטובים שיש היום בשוק וללא ספק הוא רק מחזק את הסדרה של מטאל גיר סוליד.

פורסם לראשונה בISF

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s