ביקור קצר: אפקט האקס המיתולגי


X אחד גדול

הX –פאקטור(The X-Factor) היאתוכנית הריאליטי החדשה. פאנל של 4 שופטים יושב ומדרג מופעי זמר שונים, ובסופו שלהליך השיפוט, הזוכה מקבל פרס גדול וחוזה הקלטות. נשמע מוכר? מי אמר אמריקן איידול (כוכב נולד) ולא קיבל!? אבל אם אתם חושביםשזה כל ההבדל- אז בואו שניה נתמקד בחבר השופטים. 

אז בפאנל של אמריקן איידול ישבו השופטים- סיימון קאוול על תפקיד הבריטי הרשע, פולהעבדול על תקן האם המגוננת , ורודני האפרו-אמריקאי השמנמן והקרח חמוש במשקפים עלתקן איש התעשיה הממולח.  


בסניף של בורג'ר ראנץ

בX-פאקטורחברי הפאנל מונים ארבעה ולא שלושה. מי הם ? ובכן , סיימון קאוול בתפקיד הבריטיהרשע, פולה עבדול על תקן האם המגוננת , רייד האפרו-אמריקאי השמנמן והקרח חמושבמשקפים על תקן איש התעשיה הממולח, והרביעית ? שאלה טובה. בתחילת הפרק זוהיתה  שריל קול, הזמרת הבריטית. באמצע הפרקוללא כל הסבר, מודיעים לנו שמצאו מחליפה (לא ידענו שחיפשנו בכלל) ואת תפקידה שלשריל תמלא עכשיו הזמרת  ניקול שריזנגר  (לשעברמהרכב הפוסיקט דולז). ולהזכירכם זה רקהפרק הראשון!

בסניף של בורג'ר קינג

אז בעצם מה ההבדלבין הXפקטור לאמריקן איידול?  גם אני עדיין שואל את עצמי את  אותה השאלה.ההבדל המהותי עומד כנראה על גודל הפרס, שבתוכנית הזו עומד על לא פחות מ5 מיליוןדולר, חוזה הקלטות והופעה בפרסומת של פפסי שתשודר בזמן הסופרבול (זהו כנראה הפרסהגדול ביותר שחולק אי פעם בטלויזיה). ושינוי נוסף אחד- שכל אחד מהזמרים שיגיעלתחרות הגמר, יקבל הדרכה צמודה מאחד מחברי הפאנל.
אלו בעצם ההבדלים היחידים בין שתי התוכנית אשר משודרות אפילו באותה רשת, FOX.

 

אין מה לעשות,במקום לנסות להכות בסוס מת (או לפחות גוסס) בשם אמריקן איידול, אפשר פשוט לשנות שםולהתחיל מהתחלה.


התוכנית הראשונהמתחילה בוידויים שוברי לב של כל אחד מהשופטים המתארים מה הם הקריבו על מנת להיותשופטים בתחרות (הם רק לא מספרים כמה אפסים הם מקבלים על כל יום צילום).
אחרי זה הקריין דואג להזכיר לנו שמדובר בהפקת ענק, שמדובר בלהיט הטלויזיוני הגדולשל השנה, כל יחצ"ן כבר שומן טוב טוב לקראת התוכנית. הבעיה בתוכנית הזו  שזה מרגיש כבר לעוס, זהכמו לאכול שוב את הסנדוויץ משנה שעברה, ולא, אני לא מדבר על סנדוויץ דומה, אלא ממשאותו סנדוויץ אחרי ששכב במגירה כמה שנים.
 

אתה זוכר את הטעם,אתה מכיר את ההערות, אתה אפילו מכיר כבר את המשתתפים.

הנה עולה לבמה שובהאם חד הורית קשת היום, שמספרת איך היא מגדלת  את משפחתה בעלת 12 הנפשות, שכולם גרים בקופסתנעליים קטנה ואיך הזכיה הזו תתן להם את ההזדמנות שמעולם לא נתנו לה.

או הנרקומן הניגמל,ששר על כמה קשה היה לו ברחובות, ואיך התקווה היא הנשק הכי גדול.

הילדה החמודהשמקסימה את כולנו עם התשובות החמודות שלה ומפעימה אותנו עם הנשמה הגדולה שיוצאתמגרונה בעת השירה.גם את השמנההמכוערת, זו שנראת כמו 5 דולר אבל שרה כמו מיליון.

את כולם אנחנומכירים כבר כל כך טוב, כל כך טוב שזה לא באמת עושה לנו משהו.

גם את המתמודדיםהמוזרים הם לא שוכחים כדבקים בקודש, אם כי יש לציין שתמהיל ה"ליצנים"נמוך ביחס לתוכנית הקודמת. אבל גם כאן יש את הלא מודעים לעצמם עד כאב, את אלושלובשים את מיטב מחלצותיהם (אם אתה טווס כמובן) והתמהוניים המוחלטים שלא ברור איךבכלל הם מסתובבים באור השמש.  

בתוכנית הראשונהכבר היה אפשר לחזות ברגע מביך במיוחד כאשר אחד המשתתפים החליט להפשיל את מכנסיו ולחשוףאת איברו. השאלה היא -לא בטוח מה היה יותר מביך, זה שהעלו אותו לבמה, שהוא הפשילאת מכנסיו או אולי התגובה של פולה עבדול, שממחישה את הצביעות ששולטת היום בטלויזיההאמריקאית. 

הזמרת המצליחה והחסודה, בת למשפחת רבנים סורים ידועה, עשתה מה שכל אישהאמריקאית יראת שמים תעשה במצב כזה. היא קמה מהכיסא ויצאה בהפגנתיותמהאולם, ולא רק שיצאה מהאולם, אלא רצה לכיוון חדר השירותים הקרוב על מנת לנקות את קיבתהלאחר המראה הנורא. הלא גברת עבדול מעולם לא ראתה איבר זיכרי, והמראה של זוהמהוחוסר מוסר כזה הפכו את ביטנה עד שלרגע היה חשש שהיא לא תשוב לכס השיפוט. 

לא היה מזיק גם לשים איקס על הפנים


על זה נאמר "נו באמת!!!" או בשביל הרבנית עבדול Giveme a break, הריההפקה לא ידעה מה הולך אותו שובב לחולל, הרי הם העלו אותו לבמה בגלל היכולות הווקוליותהבלתי נתפסות שלו (ובאמת לא היו כאלו לתפוס), האירוע המתוסרט הזה היה ביזיון להפקה כזו גדולה, הנסיון לעורר דרמה היה והרגיש טיפשי ומבוים עד חרדה.
בכלל, התוכניתהראשונה סבלה מאפקט הפיהוק, מאפקט דה ז'ה וו, מאפקט התעביר ערוץ יותר מאשר אפקט הX. מצטערלהגיד, ראיתי את הפרק הראשון של אפקט הX ,לא חושב שאראה את הפרק השני.


מסקנה

לשים X על הX
מודעות פרסומת

3 מחשבות על “ביקור קצר: אפקט האקס המיתולגי

  1. הייתה לי הרגשה שלא תתאפק… מסכים מילה במילה ורק אתן פרוש קטן ונוקב משלי… ה-X פקטור היחיד שיצא לי לאפיין בתוכנית זה טעם הבחילה שהצטברה לי בגרון שאפילו התגבר על פקטור השעמום שמלווה את הזאנר הזה כבר תקופה לא קצרה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s