ביקור קצר: מסיבת העיתונאים של ביבי- ב9 אחרי המלחמה


אתמול (יום ד') על מסכי הטלוויזיה בשעה 9, התנוסס חידוש לסדרת הטלוויזיה המיתולוגית, שלושה בקבינט אחד, אהוד איווט וביבי. לאחר שמונה ימים של טלוויזיה משעממת ורפרטיבית, נגמר הסיוט. אך כמו בכל סרט אימה טוב, אי אפשר להפסיק את האימה, לפני קטע אחד אחרון ומפחיד במיוחד לפני הסוף.  הקטע הזה היה הודעת הכניעה, או הפסקת האש של שלושת המוקיונים.

השלושה נכנסו לאולם, לעיתונאים יצאה הנחיה מראש, שאלות לא יהיה אפשר לשאול, רק לשבת להקשיב כמו ילדים טובים וללכת הביתה. להקשיב למילים הבלתי נתפסות האלו וללכת לדווח. לדווח שניצחנו ולכן אפשר ללכת להסכם של רגיעה והפסקת אש. אבל רק במדינה כמו ישראל, יכול להיות על המסך הודעה על הפסקת אש, וכותרת המשנית "אזעקה בבאר-שבע".

"הכל בסדר… אין מה להילחץ… רק לשים את המסכה להיכנס לממ"ד
, לסתום את הפתחים, לתפוס תהילים ולהתפלל. אבל הכל בסדר"

הראשון לעלות היה בנימין "ביבי קינג" נתניהו ראש ממשלת ישראל, אשר ניסה  להסביר לכולנו איך שבסופו של דבר, אחרי שמונה ימים, ניצחנו את החמאס ובתמורה אנחנו פותחים להם המעברים ו…. וזהו. אלו כל ההישגים של מדינת ישראל, לפתוח להם את המעברים.

אחריו עלה אהוד "אביב נעורים" ברק, שר הביטחון, והסביר איזה יופי של צבא יש לנו ועורף חזק. וזה שהעם היה מוכן למתקפות, והיה מוכן לגבות את הממשלה. על זה הוא אמר תודה אבל לא תודה. הפיונים הקטנים שהיו חלק ממשחקי ההפחדה שלהם, יכולים לשוב לביתם.

לבסוף עלה שר החוץ, איווט "הדוברמן" ליברמן, מה שהוא אמר…. לצערי לא היה כתוביות ולכן לא היה ניתן להבין מה רצה הבחור. חלק מהמילים היו ברורות אבל הקונטקסט קצת פחות. לפי הבנתי הוא אמר משהו על אובמה, ועל זה שאוהבים אותנו בעולם. אבל כנראה שהרוסית שלי לא מספיק משופשפת, כי ככל שאני יודע זה די ההפך.

בסופו של דבר כל האירוע היה נראה, כמן חבורה של ילדים מכיתה ד', שנתפסו מכפכפים את הילד המעצבן מהשכבה התחתונה. ולאחר שנתפסו המורה מכריחה אותם לעמוד מול הכיתה ולהתנצל.

מחשבה אחת על “ביקור קצר: מסיבת העיתונאים של ביבי- ב9 אחרי המלחמה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s